بسم الله الرحمن الرحیم

پس از آن که ستاد کل نیروهای مسلح سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی کشور اوکراین در اولین ساعات صبح چهارشنبه 1398/10/18 را ناشی از خطای انسانی دانست، محمد جواد ظریف وزیرامورخارجه کشورمان در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: یک روز غم انگیز. نتیجه گیری های اولیه از تحیقیقات داخلی توسط نیروهای مسلح: خطای انسانی در زمان بجرانِ به وجود آمده توسط ماجراجویی ایالات متحده آمریکا به فاجعه انجامید. تاسف، عذرخواهی و تسلیت عمیق به مردم خودمان، به خانواده های قربانیان و به ملت های تحت تاثیر.»
از آن جایی که تاکنون در موارد مشابه این چنینی در کشورهای مختلف، اطلاع رسانی پس از 48 ساعت و مسئولیت پذیری و عذرخواهی از مردم بی نظیر بوده است، کاربران خارجی در شبکه اجتماعی توییتر به توییت محمد جواد ظریف واکنش های جالبی نشان دادند که در ادامه بعضی از آنها را می خوانید.
کاربری به نام جیسون جکوت نوشت: اقدامات بی پروای رئیس جمهور ما باعث این امر شد. ما در تلاش هستیم تا هر چه سریع تر او را بیرون کنیم. او رفتارهای وحشتناکی دارد و شما به هر حال نمی خواهید با او دیدار کنید.»
کاربری به نام آنا کلیر اشاره کرد که: حداقل ایران صادق است. ایالات متحده آمریکا هرگز مسئولیت چنین اتفاقی را قبول نمی کرد.»
کاربر دیگری نوشت: افراد حاضر برای گفتن حقیقت انگشت شمارند. این مسئله در جهانی اهمیت دارد که دروغ در آن به یک معیار و قاعده تبدیل شده است.»
کاربری به نام مارگارت کیمبرلی نوشت: ایالات متحده در سال 1988 به هواپیمای 655 ایران ایر شلیک کرد و مردم شما را کشت. ریگان حتی از افرادی که این عمل را انجام داده بودند، تقدیر کرد. همان طور که می گویید این تصادف در اثر ترور قاسم سلیمانی ایجاد شده است. تسلیت به ملت.»
کاربر دیگری نوشت: با تشکر از شما برای نشان دادن این که چگونه یک دولت می تواند یک اشتباه را بپذیرد و مسئولیت آن را به عهده بگیرد. من فراموش کرده بودم که چه احساسی دارد. من همچنین متاسفم که رئیس جمهور (ترامپ) این هجوم را آغاز کرد.»
کاربر دیگری نوشت: تسلیت و همدردی صمیمانه من به شما و همه افراد درگیر. من برای رئیس جمهورمان و حامیان وی عذرخواهی می کنم. باشد که در روزهای سخت پیش رو تسلی و آرامش بیابید.»
کاربری به نام کلین مک کی نوشت: از شما متشکرم، برای این که به جهان نشان دادید که چگونه یک ملت فرهیخته در چنین شرایطی واکنش نشان می دهد.»

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها